LQH44PN220MP0L
Power Inductors 0.79A 22uH
product image
LQH44PN220MP0L Picture
SeekIC No. : 001177100 Detail
LQH44PN220MP0L: Power Inductors 0.79A 22uH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQH44PN220MP0L
Quick Details
Inductance : 22 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 790 mAmps Maximum DC Resistance : 0.37 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Self Resonant Frequency : 17 MHz
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Inductance : 22 uH
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Self Resonant Frequency : 17 MHz
Maximum DC Resistance : 0.37 Ohms
Package / Case : 1515
Maximum DC Current : 790 mAmps
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQH44PN220MP0L
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance22H
Tolerance±20%
Package / Case1515
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 790mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq17MHz
DC Resistance (DCR)370.0 mOhm Max