LQH44PN2R2MP0L
Power Inductors 1.8A 2.2uH
product image
LQH44PN2R2MP0L Picture
SeekIC No. : 001179114 Detail
LQH44PN2R2MP0L: Power Inductors 1.8A 2.2uH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQH44PN2R2MP0L
Quick Details
Inductance : 2.2 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 1800 mAmps Maximum DC Resistance : 0.049 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Self Resonant Frequency : 70 MHz
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Inductance : 2.2 uH
Self Resonant Frequency : 70 MHz
Maximum DC Current : 1800 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.049 Ohms
Package / Case : 1515
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQH44PN2R2MP0L
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance2.2H
Tolerance±20%
Package / Case1515
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 1.8A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq70MHz
DC Resistance (DCR)49.00 mOhm Max