LQH44PN4R7MP0L
Power Inductors 1.7A 4.7uH
product image
LQH44PN4R7MP0L Picture
SeekIC No. : 001177974 Detail
LQH44PN4R7MP0L: Power Inductors 1.7A 4.7uH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQH44PN4R7MP0L
Quick Details
Inductance : 4.7 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 1700 mAmps Maximum DC Resistance : 0.08 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Self Resonant Frequency : 40 MHz
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Inductance : 4.7 uH
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Maximum DC Resistance : 0.08 Ohms
Self Resonant Frequency : 40 MHz
Maximum DC Current : 1700 mAmps
Package / Case : 1515
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQH44PN4R7MP0L
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance4.7H
Tolerance±20%
Package / Case1515
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 1.7A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq40MHz
DC Resistance (DCR)80.00 mOhm Max