LQH44PN6R8MP0L
Power Inductors 1.34A 6.8uH
product image
LQH44PN6R8MP0L Picture
SeekIC No. : 001180787 Detail
LQH44PN6R8MP0L: Power Inductors 1.34A 6.8uH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQH44PN6R8MP0L
Quick Details
Inductance : 6.8 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 1340 mAmps Maximum DC Resistance : 0.12 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Self Resonant Frequency : 35 MHz
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 1515
Description
Q Minimum :
Dimensions :
Shielding :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Inductance : 6.8 uH
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Self Resonant Frequency : 35 MHz
Maximum DC Resistance : 0.12 Ohms
Package / Case : 1515
Maximum DC Current : 1340 mAmps
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQH44PN6R8MP0L
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance6.8H
Tolerance±20%
Package / Case1515
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 1.34A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq35MHz
DC Resistance (DCR)120.0 mOhm Max