LQM18FN100M00D
Power Inductors 10uH Power Supply Choke
product image
LQM18FN100M00D Picture
SeekIC No. : 001175609 Detail
LQM18FN100M00D: Power Inductors 10uH Power Supply Choke
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQM18FN100M00D
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 10 uH Maximum DC Current : 50 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.9 Ohms Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Self Resonant Frequency : 30 MHz Shielding : Shielded
Termination Style : SMD/SMT
Description
Tolerance :
Q Minimum :
Dimensions :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Shielding : Shielded
Inductance : 10 uH
Maximum DC Resistance : 0.9 Ohms
Self Resonant Frequency : 30 MHz
Maximum DC Current : 50 mAmps
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQM18FN100M00D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10H
Tolerance±20%
Package / Case0603 (1608 metric)
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Current 50mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq30MHz
DC Resistance (DCR)900.0 mOhm Max