LQM18FN2R2M00D
Power Inductors 2.2uH Power Supply Choke
product image
LQM18FN2R2M00D Picture
SeekIC No. : 001179959 Detail
LQM18FN2R2M00D: Power Inductors 2.2uH Power Supply Choke
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQM18FN2R2M00D
Quick Details
Inductance : 2.2 uH Maximum DC Current : 120 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.4 Ohms Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency : 80 MHz Shielding : Shielded
Termination Style : SMD/SMT
Description
Tolerance :
Q Minimum :
Dimensions :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Shielding : Shielded
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Inductance : 2.2 uH
Self Resonant Frequency : 80 MHz
Maximum DC Resistance : 0.4 Ohms
Maximum DC Current : 120 mAmps
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQM18FN2R2M00D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance2.2H
Tolerance±20%
Package / Case0603 (1608 metric)
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Current 120mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq80MHz
DC Resistance (DCR)400.0 mOhm Max