LQM18FN4R7M00D
Power Inductors 4.7uH Power Supply Choke
product image
LQM18FN4R7M00D Picture
SeekIC No. : 001181122 Detail
LQM18FN4R7M00D: Power Inductors 4.7uH Power Supply Choke
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQM18FN4R7M00D
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 4.7 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 80 mAmps Maximum DC Resistance : 0.6 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Self Resonant Frequency : 50 MHz
Dimensions : 0.8 mm W x 1.6 mm L x 0.8 mm H Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 0603 (1608 metric)
Description
Q Minimum :
Shielding :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Inductance : 4.7 uH
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency : 50 MHz
Dimensions : 0.8 mm W x 1.6 mm L x 0.8 mm H
Maximum DC Resistance : 0.6 Ohms
Maximum DC Current : 80 mAmps
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQM18FN4R7M00D
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance4.7H
Tolerance±20%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 80mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq50MHz
DC Resistance (DCR)600.0 mOhm Max