LQM21FN100N00L
Power Inductors 0805 10uH
product image
LQM21FN100N00L Picture
SeekIC No. : 001176438 Detail
LQM21FN100N00L: Power Inductors 0805 10uH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQM21FN100N00L
Quick Details
Inductance : 10 uH Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 60 mAmps Maximum DC Resistance : 0.5 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Self Resonant Frequency : 15 MHz
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 1.25 mm H Termination Style : SMD/SMT
Termination Style : SMD/SMT
Inductance : 10 uH
Tolerance : 30 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Self Resonant Frequency : 15 MHz
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 1.25 mm H
Maximum DC Resistance : 0.5 Ohms
Maximum DC Current : 60 mAmps
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQM21FN100N00L
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10H
Tolerance±30%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 60mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq15MHz
DC Resistance (DCR)500.0 mOhm Max