LQM21NN2R2K10D
Power Inductors 0805 2.2uH 10%
product image
LQM21NN2R2K10D Picture
SeekIC No. : 001176413 Detail
LQM21NN2R2K10D: Power Inductors 0805 2.2uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQM21NN2R2K10D
Quick Details
Inductance : 2.2 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 30 mAmps Maximum DC Resistance : 0.63 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Self Resonant Frequency : 71 MHz
Q Minimum : 45 Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 0.85 mm H
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 0805 (2012 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 10 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Inductance : 2.2 uH
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 0.85 mm H
Maximum DC Current : 30 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.63 Ohms
Q Minimum : 45
Self Resonant Frequency : 71 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQM21NN2R2K10D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance2.2H
Tolerance±10%
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 30mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq45 @ 10MHz
Self Resonant Freq71MHz
DC Resistance (DCR)630.0 mOhm Max