LQM21NNR22K10D
Power Inductors 0805 0.22uH 10%
product image
LQM21NNR22K10D Picture
SeekIC No. : 001176803 Detail
LQM21NNR22K10D: Power Inductors 0805 0.22uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQM21NNR22K10D
Quick Details
Inductance : 220 nH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 250 mAmps Maximum DC Resistance : 0.38 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Self Resonant Frequency : 220 MHz
Q Minimum : 20 Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 0.85 mm H
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 0805 (2012 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 10 %
Q Minimum : 20
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Inductance : 220 nH
Maximum DC Resistance : 0.38 Ohms
Maximum DC Current : 250 mAmps
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 0.85 mm H
Self Resonant Frequency : 220 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQM21NNR22K10D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance220nH
Tolerance±10%
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 250mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq20 @ 25MHz
Self Resonant Freq220MHz
DC Resistance (DCR)380.0 mOhm Max