LQM21NNR47K10D
Power Inductors 0805 0.47uH 10%
product image
LQM21NNR47K10D Picture
SeekIC No. : 001176827 Detail
LQM21NNR47K10D: Power Inductors 0805 0.47uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQM21NNR47K10D
Quick Details
Inductance : 470 nH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 200 mAmps Maximum DC Resistance : 0.57 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Self Resonant Frequency : 150 MHz
Q Minimum : 25 Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 0.85 mm H
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 0805 (2012 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 10 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Inductance : 470 nH
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Maximum DC Current : 200 mAmps
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 0.85 mm H
Self Resonant Frequency : 150 MHz
Maximum DC Resistance : 0.57 Ohms
Q Minimum : 25
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQM21NNR47K10D
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance470nH
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 200mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq25 @ 25MHz
Self Resonant Freq150MHz
DC Resistance (DCR)570.0 mOhm Max