LV250U-12
Linear and Switching Power Supplies 12V 250 WATT
product image
LV250U-12 Picture
SeekIC No. : 002760829 Detail
LV250U-12: Linear and Switching Power Supplies 12V 250 WATT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LV250U-12
Mfg:
LHV Power Corporation
Quick Details
Product : Switching Supplies Output Power Rating : 250 W
Input Voltage : 90 VAC to 132 VAC, 180 VAC to 264 VAC Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 12 VDC Output Current (Channel 1) : 20.83 A
Mounting Style : Chassis Dimensions : 5 in L x 3.2 in W
Description
Commercial/Medical :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Product : Switching Supplies
Output Power Rating : 250 W
Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 12 VDC
Mounting Style : Chassis
Input Voltage : 90 VAC to 132 VAC, 180 VAC to 264 VAC
Dimensions : 5 in L x 3.2 in W
Output Current (Channel 1) : 20.83 A