MEM2012P50R0
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays EMI Filter Beads, Chokes & Arrays 0805 50MHz Pi Circuit
product image
MEM2012P50R0 Picture
SeekIC No. : 001108603 Detail
MEM2012P50R0: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays EMI Filter Beads, Chokes & Arrays 0805 50MHz Pi Circuit
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MEM2012P50R0
Quick Details
Maximum DC Current : 200 mAmps Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 200 mAmps
Tolerance : 30 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Parameters:
Technical/Catalog InformationMEM2012P50R0
PackagingTape & Reel (TR)
Attenuation Value20dB @ 400MHz ~ 2GHz
Capacitance-
Current 200mA
Center / Cutoff Frequency50MHz
Filter TypeLow Pass
Voltage12V