MEM2012TC101
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays EMI Filter Beads, Chokes & Arrays 0805 100pF T Circuit
product image
MEM2012TC101 Picture
SeekIC No. : 001108360 Detail
MEM2012TC101: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays EMI Filter Beads, Chokes & Arrays 0805 100pF T Circuit
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MEM2012TC101
Quick Details
Maximum DC Current : 1 Amp Tolerance : 30 %
Tolerance : 30 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Maximum DC Current : 1 Amp
Parameters:
Technical/Catalog InformationMEM2012TC101
PackagingTape & Reel (TR)
Attenuation Value25dB @ 500MHz ~ 6GHz
Capacitance100pF
Current 1A
Center / Cutoff Frequency2GHz
Filter TypeLow Pass
Voltage12V