MLK0603L12NJ
RF Inductors 0201 12nH 5%
product image
MLK0603L12NJ Picture
SeekIC No. : 001209136 Detail
MLK0603L12NJ: RF Inductors 0201 12nH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MLK0603L12NJ
Quick Details
Inductance : 12 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 150 mAmps Maximum DC Resistance : 1.1 Ohms
Self Resonant Frequency : 4.3 MHz Q Minimum : 5
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 150 mAmps
Q Minimum : 5
Inductance : 12 nH
Maximum DC Resistance : 1.1 Ohms
Self Resonant Frequency : 4.3 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationMLK0603L12NJ
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance12nH
Tolerance±5%
Package / Case0201 (0603 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current 150mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq5 @ 100MHz
Self Resonant Freq6.9GHz
DC Resistance (DCR)1.000 Ohm Max