MLK0603L18NJ
RF Inductors 0201 18nH 5%
product image
MLK0603L18NJ Picture
SeekIC No. : 001209695 Detail
MLK0603L18NJ: RF Inductors 0201 18nH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MLK0603L18NJ
Quick Details
Inductance : 18 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 100 mAmps Maximum DC Resistance : 1.4 Ohms
Self Resonant Frequency : 3.7 MHz Q Minimum : 5
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 5 %
Inductance : 18 nH
Q Minimum : 5
Maximum DC Current : 100 mAmps
Maximum DC Resistance : 1.4 Ohms
Self Resonant Frequency : 3.7 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationMLK0603L18NJ
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance18nH
Tolerance±5%
Package / Case0201 (0603 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current 100mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq5 @ 100MHz
Self Resonant Freq5.8GHz
DC Resistance (DCR)1.300 Ohm Max