MLK0603L10NJ
RF Inductors 0201 10nH 5%
product image
MLK0603L10NJ Picture
SeekIC No. : 001209041 Detail
MLK0603L10NJ: RF Inductors 0201 10nH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MLK0603L10NJ
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Inductance : 10 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 200 mAmps Maximum DC Resistance : 1 Ohms
Self Resonant Frequency : 4.7 MHz Q Minimum : 5
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : SMD/SMT
Description
Package / Case :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 200 mAmps
Inductance : 10 nH
Maximum DC Resistance : 1 Ohms
Q Minimum : 5
Self Resonant Frequency : 4.7 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationMLK0603L10NJ
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10nH
Tolerance±5%
Package / Case0201 (0603 metric)
PackagingCut Tape (CT)
TypeCeramic
Current 200mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq5 @ 100MHz
Self Resonant Freq7.5GHz
DC Resistance (DCR)800.0 mOhm Max