MLK0603L15NJ
RF Inductors 0201 15nH 5%
product image
MLK0603L15NJ Picture
SeekIC No. : 001214433 Detail
MLK0603L15NJ: RF Inductors 0201 15nH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MLK0603L15NJ
Quick Details
Inductance : 15 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 150 mAmps Maximum DC Resistance : 1.2 Ohms
Self Resonant Frequency : 4 MHz Q Minimum : 5
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 150 mAmps
Q Minimum : 5
Inductance : 15 nH
Maximum DC Resistance : 1.2 Ohms
Self Resonant Frequency : 4 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationMLK0603L15NJ
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance15nH
Tolerance±5%
Package / Case0201 (0603 metric)
PackagingCut Tape (CT)
TypeCeramic
Current 150mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq5 @ 100MHz
Self Resonant Freq6.6GHz
DC Resistance (DCR)1.100 Ohm Max