MLK0603L2N2S
RF Inductors 0201 2.2nH 0.3nH Tol
product image
MLK0603L2N2S Picture
SeekIC No. : 001209150 Detail
MLK0603L2N2S: RF Inductors 0201 2.2nH 0.3nH Tol
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MLK0603L2N2S
Quick Details
Inductance : 2.2 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.4 Ohms
Self Resonant Frequency : 8 MHz Q Minimum : 4
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps
Q Minimum : 4
Inductance : 2.2 nH
Maximum DC Resistance : 0.4 Ohms
Self Resonant Frequency : 8 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationMLK0603L2N2S
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance2.2nH
Tolerance±0.3nH
Package / Case0201 (0603 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq4 @ 100MHz
Self Resonant Freq12.5GHz
DC Resistance (DCR)300.0 mOhm Max