MLK0603L3N3S
RF Inductors 0201 3.3nH 0.3nH Tol
product image
MLK0603L3N3S Picture
SeekIC No. : 001209754 Detail
MLK0603L3N3S: RF Inductors 0201 3.3nH 0.3nH Tol
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MLK0603L3N3S
Quick Details
Inductance : 3.3 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 200 mAmps Maximum DC Resistance : 0.5 Ohms
Self Resonant Frequency : 7 MHz Q Minimum : 4
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 0.3 nH
Q Minimum : 4
Maximum DC Resistance : 0.5 Ohms
Maximum DC Current : 200 mAmps
Inductance : 3.3 nH
Self Resonant Frequency : 7 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationMLK0603L3N3S
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance3.3nH
Tolerance±0.3nH
Package / Case0201 (0603 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current 200mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq4 @ 100MHz
Self Resonant Freq10.5GHz
DC Resistance (DCR)400.0 mOhm Max