MLK0603L3N9S
RF Inductors 0201 3.9nH 0.3nH Tol
product image
MLK0603L3N9S Picture
SeekIC No. : 001210539 Detail
MLK0603L3N9S: RF Inductors 0201 3.9nH 0.3nH Tol
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MLK0603L3N9S
Quick Details
Inductance : 3.9 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 200 mAmps Maximum DC Resistance : 0.55 Ohms
Self Resonant Frequency : 6.5 MHz Q Minimum : 4
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 0.3 nH
Q Minimum : 4
Maximum DC Current : 200 mAmps
Inductance : 3.9 nH
Maximum DC Resistance : 0.55 Ohms
Self Resonant Frequency : 6.5 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationMLK0603L3N9S
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance3.9nH
Tolerance±0.3nH
Package / Case0201 (0603 metric)
PackagingCut Tape (CT)
TypeCeramic
Current 200mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq4 @ 100MHz
Self Resonant Freq9.8GHz
DC Resistance (DCR)450.0 mOhm Max