MLK0603L4N7S
RF Inductors 0201 4.7nH 0.3nH Tol
product image
MLK0603L4N7S Picture
SeekIC No. : 001208970 Detail
MLK0603L4N7S: RF Inductors 0201 4.7nH 0.3nH Tol
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MLK0603L4N7S
Quick Details
Inductance : 4.7 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 200 mAmps Maximum DC Resistance : 0.6 Ohms
Self Resonant Frequency : 6 MHz Q Minimum : 5
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 200 mAmps
Inductance : 4.7 nH
Q Minimum : 5
Maximum DC Resistance : 0.6 Ohms
Self Resonant Frequency : 6 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationMLK0603L4N7S
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance4.7nH
Tolerance±0.3nH
Package / Case0201 (0603 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current 200mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq5 @ 100MHz
Self Resonant Freq9.5GHz
DC Resistance (DCR)500.0 mOhm Max