N08DPA150K
INDUCTOR WOUND 15UH 2A SMD
product image
N08DPA150K Picture
SeekIC No. : 003462984 Detail
N08DPA150K: INDUCTOR WOUND 15UH 2A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N08DPA150K
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 15µH Current: 2A
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Tolerance: ±10%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 87 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 14MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm) Mounting Type: Surface Mount
Type: -
Inductance: 15µH
Tolerance: ±10%
Frequency - Self Resonant: 14MHz
Current: 2A
Packaging: Tape & Reel (TR)
DC Resistance (DCR): 87 mOhm Max
Series: -
Manufacturer: Taiyo Yuden
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN08DPA150K
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance15H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 2A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq14MHz
DC Resistance (DCR)87.00 mOhm Max