N08DPA180K
INDUCTOR WOUND 18UH 1.9A SMD
product image
N08DPA180K Picture
SeekIC No. : 003462986 Detail
N08DPA180K: INDUCTOR WOUND 18UH 1.9A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N08DPA180K
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 18µH Current: 1.9A
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±10% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 92 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 13MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm) Mounting Type: Surface Mount
Type: -
Inductance: 18µH
Current: 1.9A
Tolerance: ±10%
Frequency - Self Resonant: 13MHz
Packaging: Tape & Reel (TR)
Series: -
DC Resistance (DCR): 92 mOhm Max
Manufacturer: Taiyo Yuden
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN08DPA180K
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance18H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 1.9A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq13MHz
DC Resistance (DCR)92.00 mOhm Max