N08DPA181K
INDUCTOR WOUND 180UH .76 SMD
product image
N08DPA181K Picture
SeekIC No. : 003462987 Detail
N08DPA181K: INDUCTOR WOUND 180UH .76 SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N08DPA181K
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 180µH Current: 760mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Tolerance: ±10%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 620 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 4.9MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm) Mounting Type: Surface Mount
Type: -
Tolerance: ±10%
Inductance: 180µH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Current: 760mA
DC Resistance (DCR): 620 mOhm Max
Series: -
Manufacturer: Taiyo Yuden
Frequency - Self Resonant: 4.9MHz
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN08DPA181K
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance180H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 760mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq4.9MHz
DC Resistance (DCR)620.0 mOhm Max