N08DPA1R5M
INDUCTOR WOUND 1.5UH 3.4A SMD
product image
N08DPA1R5M Picture
SeekIC No. : 003462950 Detail
N08DPA1R5M: INDUCTOR WOUND 1.5UH 3.4A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N08DPA1R5M
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 1.5µH Current: 3.4A
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Tolerance: ±20%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 30 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 69MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm) Mounting Type: Surface Mount
Type: -
Tolerance: ±20%
Inductance: 1.5µH
Packaging: Tape & Reel (TR)
DC Resistance (DCR): 30 mOhm Max
Current: 3.4A
Series: -
Manufacturer: Taiyo Yuden
Frequency - Self Resonant: 69MHz
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN08DPA1R5M
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance1.5H
Tolerance±20%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 3.4A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq69MHz
DC Resistance (DCR)30.00 mOhm Max