N08DPA221K
INDUCTOR WOUND 220UH .66A SMD
product image
N08DPA221K Picture
SeekIC No. : 003462952 Detail
N08DPA221K: INDUCTOR WOUND 220UH .66A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N08DPA221K
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 220µH Current: 660mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Tolerance: ±10%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 800 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 4.1MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm) Mounting Type: Surface Mount
Mounting Type: Surface Mount
DC Resistance (DCR): 800 mOhm Max
Q @ Freq: -
Type: -
Tolerance: ±10%
Inductance: 220µH
Current: 660mA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Frequency - Self Resonant: 4.1MHz
Series: -
Manufacturer: Taiyo Yuden
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN08DPA221K
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance220H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 660mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq4.1MHz
DC Resistance (DCR)800.0 mOhm Max