N08DPA391K
INDUCTOR WOUND 390UH .54A SMD
product image
N08DPA391K Picture
SeekIC No. : 003462959 Detail
N08DPA391K: INDUCTOR WOUND 390UH .54A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N08DPA391K
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 390µH Current: 540mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Tolerance: ±10%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 1.2 Ohm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 2.9MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm) Mounting Type: Surface Mount
Mounting Type: Surface Mount
DC Resistance (DCR): 1.2 Ohm Max
Q @ Freq: -
Type: -
Tolerance: ±10%
Current: 540mA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Inductance: 390µH
Frequency - Self Resonant: 2.9MHz
Series: -
Manufacturer: Taiyo Yuden
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN08DPA391K
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance390H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 540mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq2.9MHz
DC Resistance (DCR)1.200 Ohm Max