N08DPA471K
INDUCTOR WOUND 470UH .5A SMD
product image
N08DPA471K Picture
SeekIC No. : 003462788 Detail
N08DPA471K: INDUCTOR WOUND 470UH .5A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N08DPA471K
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 470µH Current: 500mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±10% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 1.5 Ohm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 2.6MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm) Mounting Type: Surface Mount
Mounting Type: Surface Mount
Current: 500mA
Q @ Freq: -
Type: -
DC Resistance (DCR): 1.5 Ohm Max
Tolerance: ±10%
Inductance: 470µH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Frequency - Self Resonant: 2.6MHz
Series: -
Manufacturer: Taiyo Yuden
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN08DPA471K
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance470H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 500mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq2.6MHz
DC Resistance (DCR)1.500 Ohm Max