N08DPA4R7M
INDUCTOR WOUND 4.7UH 2.6A SMD
product image
N08DPA4R7M Picture
SeekIC No. : 003462789 Detail
N08DPA4R7M: INDUCTOR WOUND 4.7UH 2.6A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N08DPA4R7M
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 4.7µH Current: 2.6A
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Tolerance: ±20%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 47 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 30MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm) Mounting Type: Surface Mount
Type: -
Tolerance: ±20%
Inductance: 4.7µH
Frequency - Self Resonant: 30MHz
Current: 2.6A
Manufacturer: Taiyo Yuden
DC Resistance (DCR): 47 mOhm Max
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN08DPA4R7M
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance4.7H
Tolerance±20%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 2.6A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq30MHz
DC Resistance (DCR)47.00 mOhm Max