N08DPA680K
INDUCTOR WOUND 68UH 1.3A SMD
product image
N08DPA680K Picture
SeekIC No. : 003462792 Detail
N08DPA680K: INDUCTOR WOUND 68UH 1.3A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N08DPA680K
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 68µH Current: 1.3A
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Tolerance: ±10%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 230 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 7.9MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Shielding: Unshielded
Material - Core: -
Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: -
Type: -
Current: 1.3A
Tolerance: ±10%
Inductance: 68µH
DC Resistance (DCR): 230 mOhm Max
Packaging: Tape & Reel (TR)
Series: -
Manufacturer: Taiyo Yuden
Frequency - Self Resonant: 7.9MHz
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN08DPA680K
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance68H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 1.3A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq7.9MHz
DC Resistance (DCR)230.0 mOhm Max