N08DPA681K
INDUCTOR WOUND 680UH .38A SMD
product image
N08DPA681K Picture
SeekIC No. : 003462793 Detail
N08DPA681K: INDUCTOR WOUND 680UH .38A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N08DPA681K
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 680µH Current: 380mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±10% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 2.4 Ohm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 2.2MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm) Mounting Type: Surface Mount
Type: -
DC Resistance (DCR): 2.4 Ohm Max
Tolerance: ±10%
Current: 380mA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Inductance: 680µH
Series: -
Manufacturer: Taiyo Yuden
Frequency - Self Resonant: 2.2MHz
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN08DPA681K
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance680H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 380mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq2.2MHz
DC Resistance (DCR)2.400 Ohm Max