N08DPB220K
INDUCTOR WOUND 22UH 1.8A SMD
product image
N08DPB220K Picture
SeekIC No. : 003462773 Detail
N08DPB220K: INDUCTOR WOUND 22UH 1.8A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N08DPB220K
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 22µH Current: 1.8A
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±10% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 120 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 14MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.197" H (10.60mm x 9.00mm x 5.00mm) Mounting Type: Surface Mount
Type: -
DC Resistance (DCR): 120 mOhm Max
Inductance: 22µH
Current: 1.8A
Tolerance: ±10%
Frequency - Self Resonant: 14MHz
Manufacturer: Taiyo Yuden
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.197" H (10.60mm x 9.00mm x 5.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN08DPB220K
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance22H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 1.8A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq14MHz
DC Resistance (DCR)120.0 mOhm Max