N08DPB270K
INDUCTOR WOUND 27UH 1.5A SMD
product image
N08DPB270K Picture
SeekIC No. : 003462775 Detail
N08DPB270K: INDUCTOR WOUND 27UH 1.5A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N08DPB270K
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 27µH Current: 1.5A
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±10% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 150 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 13MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.197" H (10.60mm x 9.00mm x 5.00mm) Mounting Type: Surface Mount
Mounting Type: Surface Mount
DC Resistance (DCR): 150 mOhm Max
Q @ Freq: -
Type: -
Inductance: 27µH
Current: 1.5A
Tolerance: ±10%
Frequency - Self Resonant: 13MHz
Manufacturer: Taiyo Yuden
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.197" H (10.60mm x 9.00mm x 5.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN08DPB270K
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance27H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 1.5A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq13MHz
DC Resistance (DCR)150.0 mOhm Max