N08DPB2R2M
INDUCTOR WOUND 2.2UH 3.4A SMD
product image
N08DPB2R2M Picture
SeekIC No. : 003462777 Detail
N08DPB2R2M: INDUCTOR WOUND 2.2UH 3.4A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N08DPB2R2M
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 2.2µH Current: 3.4A
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Tolerance: ±20%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 32 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 56MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.197" H (10.60mm x 9.00mm x 5.00mm) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Shielding: Unshielded
Material - Core: -
Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: -
Type: -
Inductance: 2.2µH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
DC Resistance (DCR): 32 mOhm Max
Current: 3.4A
Series: -
Manufacturer: Taiyo Yuden
Frequency - Self Resonant: 56MHz
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.197" H (10.60mm x 9.00mm x 5.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN08DPB2R2M
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance2.2H
Tolerance±20%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 3.4A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq56MHz
DC Resistance (DCR)32.00 mOhm Max