N08DPB471K
INDUCTOR WOUND 470UH .41A SMD
product image
N08DPB471K Picture
SeekIC No. : 003462784 Detail
N08DPB471K: INDUCTOR WOUND 470UH .41A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N08DPB471K
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 470µH Current: 410mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±10% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 2.1 Ohm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 3MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.197" H (10.60mm x 9.00mm x 5.00mm) Mounting Type: Surface Mount
Type: -
DC Resistance (DCR): 2.1 Ohm Max
Tolerance: ±10%
Current: 410mA
Frequency - Self Resonant: 3MHz
Inductance: 470µH
Manufacturer: Taiyo Yuden
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.197" H (10.60mm x 9.00mm x 5.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN08DPB471K
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance470H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 410mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq3MHz
DC Resistance (DCR)2.100 Ohm Max