N08DPB821K
INDUCTOR WOUND 820UH .33A SMD
product image
N08DPB821K Picture
SeekIC No. : 003462761 Detail
N08DPB821K: INDUCTOR WOUND 820UH .33A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N08DPB821K
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 820µH Current: 330mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Tolerance: ±10%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 3.1 Ohm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 2.4MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.197" H (10.60mm x 9.00mm x 5.00mm) Mounting Type: Surface Mount
Type: -
Tolerance: ±10%
DC Resistance (DCR): 3.1 Ohm Max
Current: 330mA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Inductance: 820µH
Frequency - Self Resonant: 2.4MHz
Series: -
Manufacturer: Taiyo Yuden
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.197" H (10.60mm x 9.00mm x 5.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN08DPB821K
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance820H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 330mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq2.4MHz
DC Resistance (DCR)3.100 Ohm Max