NES-100-48
Linear and Switching Power Supplies 110.4W 48V 2.3A
product image
NES-100-48 Picture
SeekIC No. : 002759981 Detail
NES-100-48: Linear and Switching Power Supplies 110.4W 48V 2.3A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NES-100-48
Output Power Rating : 110 W Input Voltage : 85 VAC to 264 VAC, 248 VDC to 373 VDC
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 48 VDC
Output Current (Channel 1) : 2.3 A Mounting Style : Chassis
Output Current (Channel 3) :
Dimensions :
Commercial/Medical : Commercial
Output Voltage (Channel 1) : 48 VDC
Output Current (Channel 1) : 2.3 A
Output Power Rating : 110 W
Input Voltage : 85 VAC to 264 VAC, 248 VDC to 373 VDC