NMF2405DC
DC/DC Converters 1W SNGL REG 24-5V Single Output
product image
NMF2405DC Picture
SeekIC No. : 002715064 Detail
NMF2405DC: DC/DC Converters 1W SNGL REG 24-5V Single Output
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NMF2405DC
Mfg:
Murata Power Solutions
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 0.5 W
Input Voltage Range : 22.8 V to 25.2 V Input Voltage (nominal) : 24 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Output Current (Channel 1) : 100 mA Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case Size : DIP
Product : Isolated
Package / Case Size : DIP
Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Input Voltage (nominal) : 24 V
Output Current (Channel 1) : 100 mA
Mounting Style : SMD/SMT
Output Power : 0.5 W
Input Voltage Range : 22.8 V to 25.2 V