NSI45030AZT1G
LED Lighting Drivers SOT223 30mA 10% CCR
product image
NSI45030AZT1G Picture
SeekIC No. : 009434 Detail
NSI45030AZT1G: LED Lighting Drivers SOT223 30mA 10% CCR
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NSI45030AZT1G
Quick Details
Input Voltage : 45 V Maximum Supply Current : 33 mA
Maximum Operating Temperature : + 150 C Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : SOT-223
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Input Voltage : 45 V
Maximum Supply Current : 33 mA
Package / Case : SOT-223
Description
The following is about the absolute maximum ratings of NSI45030AZT1G: (1)Anode.Cathode Voltage: 45 V; (2)Reverse Voltage: 500 mV; (3)Operating and Storage Junction Temperature Range: -55 to +150 °C; (4)ESD Rating: Human Body Model: Class 1C, Machine Model: Class B.
The electrical characteristics of the NSI45030AZT1G are: (1)Steady State Current @ Vak = 7.5 V: 27 mA min, 30 mA typ and 33 mA max; (2)Voltage Overhead: 1.8 V; (3)Pulse Current @ Vak = 7.5 V: 28.4 mA min, 31.55 mA typ and 34.7 mA max; (4)Capacitance @ Vak = 7.5 V: 2.6 pF; (5)Capacitance @ Vak = 0 V: 6.9 pF.
Parameters:
Technical/Catalog InformationNSI45030AZT1G
VendorON Semiconductor (VA)
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Package / CaseSOT-223 (3 leads + Tab), SC-73, TO-261AA
PackagingDigi-Reel?
Current - Output / Channel30mA
Number of Outputs1
TypeLinear (Non-Switching)
Voltage - Supply-
Voltage - Output-
Topology-
Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C