PH300F48-12
DC/DC Converters 300W 12V 25A
product image
PH300F48-12 Picture
SeekIC No. : 002736526 Detail
PH300F48-12: DC/DC Converters 300W 12V 25A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PH300F48-12
Quick Details
Output Power : 300 W Input Voltage Range : 36 V to 76 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Output Current (Channel 1) : 25 A
Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Output Power : 300 W
Input Voltage Range : 36 V to 76 V