PM40-101K
RF Inductors 100UH 4.5X3.2X3.2
product image
PM40-101K Picture
SeekIC No. : 001241448 Detail
PM40-101K: RF Inductors 100UH 4.5X3.2X3.2
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PM40-101K
Mfg:
J.W. Miller
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Inductance : 100 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 110 mAmps Maximum DC Resistance : 8 Ohms
Self Resonant Frequency : 7 MHz Q Minimum : 40
Termination Style : SMD/SMT
Description
Operating Temperature Range :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 110 mAmps
Q Minimum : 40
Inductance : 100 uH
Self Resonant Frequency : 7 MHz
Maximum DC Resistance : 8 Ohms