QPW060A0P1
DC/DC Converters TH 60A, IN 48V OUT 1.2V, NEG REMOTE
product image
QPW060A0P1 Picture
SeekIC No. : 002749024 Detail
QPW060A0P1: DC/DC Converters TH 60A, IN 48V OUT 1.2V, NEG REMOTE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QPW060A0P1
Mfg:
GE Energy (Lineage Power)
  • Qty
  • 0~20
Description
Product :
Output Power :
Input Voltage Range :
Input Voltage (nominal) :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) :
Output Current (Channel 1) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Parameters:
Technical/Catalog InformationQPW060A0P1
VendorLineage Power
CategoryPower Supplies
Voltage - Input36 ~ 75VDC
Output1.2V
Power (Watts)72W
Number of Outputs1
1st Output1.2 VDC @ 60A