R5S72621P144FP#UZ
MPU 1M RAM 144MHZ 176-QFP
product image
R5S72621P144FP#UZ Picture
SeekIC No. : 003511945 Detail
R5S72621P144FP#UZ: MPU 1M RAM 144MHZ 176-QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
R5S72621P144FP#UZ
Speed: 144MHz Connectivity: CAN, I²C, SCI, SD Card, SIO, SPI, USB
Peripherals: DMA, POR, PWM, WDT Propagation Delay Time : 9.5 ns at 3.3 V, 7 ns at 5 V
Number of I /O: 89 Program Memory Size: -
Program Memory Type: ROMless EEPROM Size: -
RAM Size: 1M x 8 Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.1 V ~ 3.6 V
Data Converters: A/D 4x10b Oscillator Type: External
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Package / Case: 176-LQFP
Description
EEPROM Size: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Package / Case: 176-LQFP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.1 V ~ 3.6 V
Core Processor: SH2A-FPU
Speed: 144MHz