SLF10145T-100M2R5-H
Power Inductors 10uH 2.5A
product image
SLF10145T-100M2R5-H Picture
SeekIC No. : 001184002 Detail
SLF10145T-100M2R5-H: Power Inductors 10uH 2.5A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SLF10145T-100M2R5-H
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 10 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 3 Amps Maximum DC Resistance : 0.0364 Ohms
Operating Temperature Range : - 20 C to + 85 C Dimensions : 10.1 mm W x 10.1 mm L x 4.5 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Shielding : Shielded
Inductance : 10 uH
Dimensions : 10.1 mm W x 10.1 mm L x 4.5 mm H
Maximum DC Current : 3 Amps
Maximum DC Resistance : 0.0364 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationSLF10145T-100M2R5-H
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10H
Tolerance±20%
Package / Case0.398" L x 0.398" W x 0.177" H (10.10mm x 10.10mm x 4.50mm)
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Current 2.5A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)36.40 mOhm Max