SLF10145T-100M2R5-PF
Power Inductors SMD 10uH 2.5amps
product image
SLF10145T-100M2R5-PF Picture
SeekIC No. : 001175242 Detail
SLF10145T-100M2R5-PF: Power Inductors SMD 10uH 2.5amps
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SLF10145T-100M2R5-PF
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Inductance : 10 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 3 Amps Maximum DC Resistance : 0.0364 Ohms
Operating Temperature Range : - 20 C to + 85 C Dimensions : 10.1 mm W x 10.1 mm L x 4.5 mm H
Shielding : Shielded Termination Style : SMD/SMT
Description
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Package / Case :
Operating Temperature Range : - 20 C to + 85 C
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Shielding : Shielded
Inductance : 10 uH
Dimensions : 10.1 mm W x 10.1 mm L x 4.5 mm H
Maximum DC Current : 3 Amps
Maximum DC Resistance : 0.0364 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationSLF10145T-100M2R5-PF
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10H
Tolerance±20%
Package / Case0.398" L x 0.398" W x 0.177" H (10.10mm x 10.10mm x 4.50mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 2.5A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)36.40 mOhm Max