SLF10145T-100M2R5
Power Inductors 10uH 20% 2.5A
product image
SLF10145T-100M2R5 Picture
SeekIC No. : 001204545 Detail
SLF10145T-100M2R5: Power Inductors 10uH 20% 2.5A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SLF10145T-100M2R5
Mfg:
TDK
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Inductance : 10 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 2.5 Amps Maximum DC Resistance : 0.0364 Ohms
Operating Temperature Range : - 20 C to + 85 C Dimensions : 10.1 mm W x 10.1 mm L x 4.5 mm H
Shielding : Shielded Termination Style : SMD/SMT
Description
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Package / Case :
Operating Temperature Range : - 20 C to + 85 C
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Shielding : Shielded
Inductance : 10 uH
Maximum DC Current : 2.5 Amps
Dimensions : 10.1 mm W x 10.1 mm L x 4.5 mm H
Maximum DC Resistance : 0.0364 Ohms