SLF10145T-101M1R0
Power Inductors 100uH 20% 1A
product image
SLF10145T-101M1R0 Picture
SeekIC No. : 001184198 Detail
SLF10145T-101M1R0: Power Inductors 100uH 20% 1A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SLF10145T-101M1R0
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Inductance : 100 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 1 Amp Maximum DC Resistance : 0.2 Ohms
Operating Temperature Range : - 20 C to + 85 C Dimensions : 10.1 mm W x 10.1 mm L x 4.5 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Shielding : Shielded
Maximum DC Current : 1 Amp
Inductance : 100 uH
Dimensions : 10.1 mm W x 10.1 mm L x 4.5 mm H
Maximum DC Resistance : 0.2 Ohms