SRF2012-300Y
Common Mode Inductors (Chokes) CMC Inductors
product image
SRF2012-300Y Picture
SeekIC No. : 001171368 Detail
SRF2012-300Y: Common Mode Inductors (Chokes) CMC Inductors
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SRF2012-300Y
Mfg:
Bourns
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Impedance : 30 Ohms Tolerance : 25 %
Maximum DC Current : 450 mAmps Maximum DC Resistance : 0.2 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 0805 (2012 metric) Series : SRF2012
Description
Inductance :
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 25 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Maximum DC Resistance : 0.2 Ohms
Series : SRF2012
Maximum DC Current : 450 mAmps
Impedance : 30 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationSRF2012-300Y
VendorBourns Inc.
CategoryFilters
Inductance-
Impedance30 Ohm
DC Resistance (DCR)200.0 mOhm Max
Current 450mA