SRF2012-361Y
Common Mode Inductors (Chokes) CMC Inductors
product image
SRF2012-361Y Picture
SeekIC No. : 001171770 Detail
SRF2012-361Y: Common Mode Inductors (Chokes) CMC Inductors
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SRF2012-361Y
Mfg:
Bourns
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Impedance : 360 Ohms Tolerance : 25 %
Maximum DC Current : 280 mAmps Maximum DC Resistance : 0.45 Ohms
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 25 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Impedance : 360 Ohms
Maximum DC Resistance : 0.45 Ohms
Maximum DC Current : 280 mAmps
Series : SRF2012
Parameters:
Technical/Catalog InformationSRF2012-361Y
Inductance-
Impedance360 Ohm
DC Resistance (DCR)450.0 mOhm Max
Current 280mA